پرش لینک ها
تعمیر تلویزیون در اصفهان

نکات کلیدی در مورد مراقبت از تلویزیون و کاهش هزینه

نکات کلیدی در مورد مراقبت از تلویزیون و کاهش هزینه:

امروزه استفاده از تلویزیون به عنوان یک سرگرمی جزمهمی از زندگی ما به حساب می آید بنابراین استفاده درست ومراقبت از آن می تواند علاوه بر افزایش طول عمر باعث جلوگیری از صرف هزینه زیاد در این راستا گردد. در این مقاله سعی شده است به صورت مختصر به نکاتی در این زمینه اشاره کرد .

 • در مواقع تماشا نکردن تلویزیون آن را خاموش کنید:

چرخه عمر یک تلوزیون در صورت استفاده مناسب از آن در حدود 65 هزار ساعت می باشد درصورتیکه مدام تلویزیون شما روشن باشد در حالیکه مشغول به فعالیت دیگر باشید طول عمر کاهش می یابد و امکان تعویض و یا تعمیر دستگاه بعد از 3 سال را باعث می گردد .بنابراین با خاموش کردن دستگاه در مواقع غیر ضروری باعث صرفه جویی در هزینه و طول عمر دستگاه خود شوید.

 • استفاده از محافظ ولتاژ:

با توجه به قطعی ناگهانی برق یا کم و زیاد شدن ولتاژ در طول شبانه روز امکان آسیب به دستگاه شما وجود دارد . ولتاژ معمولا در زمان قطعی برق ، قطع می گردد اما نوسانات ولتاژ می تواند در صورت نبود برق ویا حتی در مواقع رعد و برق نیز اتفاق بیافتد . بنابراین به منظور جلوگیری از خطرات احتمالی و خسارت رسیدن به وسایل برقی خود از تنظیم کننده ولتاژ استفاده نمایید.

 • سطح روشنایی متعادل :

در تنظیمات روشنایی تلویزیون که در منوی تنظیمات به عنوان (brightness) موجود می باشد درصورتیکه در حداکثر سطح خود باشد در طولانی مدت می تواند باعث خسارت به دستگاه و درنتیجه کاهش عمر دستگاه شود. همچنین استفاده از حداکثر سطح روشنایی در طولانی مدت باعث خستگی چشم و آسیب به چشم می گردد بنابراین سطح روشنایی را در حالت متوسط قرار دهید.

 • کنتراست مناسب:

استفاده از سطح کنتراست بالا برای طولانی مدت بدلیل قدرت پردازش بیشتر باعث کاهش عمر مفید دستگاه می گردد. همچنین باقیماندن در سطح کنتراست بالا در طولانی مدت نه تنها کیفیت نمایش را بالا نمی برد بلکه به مرور زمان کیفیت را کاهش می دهد.

 • چرخش و تهویه مناسب :

تلویزیون بدلیل استفاده از برق و تولید گرما نیاز به محیطی مناسب که در آن تهویه و چرخش مناسب هوا وجود دارد نیاز دارد. بنابراین به منظور استفاده بهتر و جلوگیری از خسارت بیشتر به قطعات و کاهش عمر دستگاه تلویزیون را در محیطی خشک و دارای تهویه قرار دهید.

 • تمیز کردن مداوم :

از بین بردن گردو غبار و تمیز نگهداشتن تلویزیون امری ضروری می باشد . توصیه می گردد برای تمیز نگهداشتن صفحه نمایش تلویزیون از دستمال مرغوب و با کیفیت و با استفاده از محلول های مناسب اورجینال استفاده نمایید ، حتما علاوه بر صفحه نمایش، قاب را نیز تمیز نگهدارید. گرد و غبار به مرور زمان بر روی دستگاه باعث ایجاد خرابی پنل و ورود به داخل دستگاه باعث آسیب رساندن به بردها و … می شود.

 • قرار ندادن تلویزیون در جای سرد :

دمای پایین باعث ایجاد تراکم رطوبت و همین امر باعث نفوذ رطوبت به داخل دستگاه و آسیب به اجزای داخلی میگردد.

 • اجتناب از استفاده از اجسام نوک تیز :

به منظور جلوگیری از آسیب پنل و ایجاد خسارت اشیا تیز را در مجاورت تلویزیون خود قرار ندهید و حتی الامکان از محافظ صفحه استفاده نمایید.

 • دورنگداشتن وسایل الکترومغناطیس از تلویزیون LED :

حافظه فلش تلویزیون و اجزای داخلی آن بسیار حساس بوده و ایجاد نویز بر روی آنها تاثیر نامطلوبی خواهد داشت بنابراین وسایلی مانند فن- تلفن همراه- جی پی اس – آهن ربا بدلیل ایجاد نویز از دستگاه خود دور نگهدارید.

 • حمل با احتیاط:

تلویزیون های LCD بدلیل داشتن شیشه نازک و شکننده احتمال ضربه و ایجاد خسارت در آنها بسیار زیاد است بنابراین در هنگام حمل با احتیاط حمل شود.

 • تعمیرت را در مراکز معتبر انجام دهید:

درصورت بروز مشکل برای تلویزیون خود دستگاه را به مراکز مجاز و دارای سابقه تخصصی بسپارید زیرا درصورت بروز مشکل و نیاز به قطعات استاندارد و با کفیت و همچنین نیاز به مهارت لازم باشد بنابراین نمایندگی مجاز بهترین گزینه می باشد.