پرش لینک ها
تعمیر تلویزیون در اصفهان

بک لایت ( ال ای دی LED)

بک لایت ( ال ای دی LED):

تلویزیون ال ای دی نوعی تلویزیون ال سی دی است که از دیودهای ساطع کننده نور (LED) برای نور پس زمینه نمایشگر به جای لامپ های فلورسنت کاتد سرد (CCFL) که در تلویزیون های LCD استاندارد استفاده می شد استفاده می کند که به آن بک لایت (LED) می گویند.

تلویزیون های LED به طور رسمی به عنوان تلویزیون ال سی دی با نور پس زمینه LED شناخته می شوند. در مقایسه با لامپ‌های فلورسنت، ال‌ای‌دی‌ها به طور قابل‌توجهی نیاز به انرژی کمتری دارند و توان را با کارایی بیشتری به نور تبدیل می‌کنند تا کمتر به عنوان گرما از بین برود و آن را با دقت بیشتری متمرکز می‌کنند تا نشت نور کمتری وجود داشته باشد. همچنین یک LED بسیار بیشتر از سایر فناوری های روشنایی دوام می آورد.

نور پس‌زمینه‌های ال‌ای‌دی و ال‌سی‌دی، نوارهای نوری کوچک یا منابع نوری هستند که در داخل نمایشگر، تلویزیون یا مانیتور قرار می‌گیرند تا نور صفحه نمایش را تامین کنند. نور پس زمینه LED پیکسل ها را از پشت روشن می کند و آنها را غنی تر و روشن تر نشان می دهد همچنین برخی از نمایشگرها نیز از نور CCFL یا لامپ های فلورسنت کاتد سرد استفاده می کنند. اگرچه، باید توجه داشت که نمایشگرهای CCFL به نفع پنل‌های LED با نور پس‌زمینه کنار گذاشته می‌شوند.

تعمیر تلویزیون در اصفهان

طول عمر بک لایت (LED) چقدر است؟

نمی توان عدد و زمان دقیقی واسه طول عمر قطعات الکترونیکی مشخص کرد اما در صورت استاندارد بودن قطعات بین 3 تا 5 سال عمر مفید دارند
*مجموعه نمایندگی ادیب کلیه بک لایت ها رو بین 6 تا 12 ماه گارانتی می کند.

شرایط نگهداری بک لایت:

  1. بعد از 2 -3 ساعت دستگاه را یک ربع تا نیم ساعت خاموش کنید تا خنک شود.
  2. حالت تصویر را روی استاندارد بگذارید.
  3. حرارت مستقیم به دستگاه تلویزیون نرسد (نور آفتاب – مجاورت دستگاه های گرمایشی)

نشانه خرابی بک لایت چیست؟

خرابی بک لایت بیشتر به صورت تاریک شدن صفحه یا قسمتی از صفحه (تصویر دارد ولی نور ندارد) و یا در برخی مدل های تلویزیون به صورت آبی شدن تصویر می باشد و مشتری هنگامی که تصویر تلویزیون تاریک یا آبی شد ولی صدا داشت می تواند شک به خرابی بک لایت کند

کیفیت بک لایت های موجود در بازار:

بک لایت های موجود در بازار در 5 سطح کیفیتی و همچنین استوک (دست دوم) وجود دارد بنابراین بهترین کار تعویض بک لایت در نمایندگی های مجاز و رسمی است.

برند بک لایت های استفاده شده در مجموعه نمایندگی ادیب:

ما در این مجموعه از بک لایت های سفارشی M.A(سفارشی مجموعه ادیب) و بک لایت های هلوگرام دار (ارسالی از نمایندگی مرکزی) استفاده می کنیم.
*تمامی بک لایت های استفاده شده در این مجموعه اصلی است همچنین این مجموعه وارد کننده و توزیع کننده بک لایت در سطح کشور می باشد.