پرش لینک ها
تمیز کردن تلویزیون - تعمیر تلویزیون در اصفهان

تمیز کردن تلویزیون

صفحه نمایش تلویزیون خود را در چهار مرحله به سادگی تمیز کنید !

تلویزیون های ال سی دی و پلاسما پرایمر، دارای مواد نازک و انعطاف پذیری هستند که به راحتی آسیب می بینند، به خصوص در اثر مواد شیمیایی.

استفاده از اسپری شیشه شوی الکل دار یک اشتباه بزرگ است!  مگر اینکه یک تلویزیون با نمایشگر شیشه ای داشته باشید.

البته هیچگاه مایع را مستقیماً روی صفحه نمایشگر  تلویزیون خود اسپری نکنید.  انجام این کار می تواند به صفحه نمایش آن آسیب برساند یا حتی باعث آتش سوزی الکتریکی شود.

قبل از شروع نظافت صفحه نمایش خود، به دفترچه راهنمای تلویزیون نگاهی بیندازید تا به طور تصادفی گارانتی خود را باطل نکنید.

اگر دفترچه راهنمای خود را پیدا نمی کنید، نگران نباشید.
همیشه می توانید آن را آنلاین پیدا کنید. ابتدا مدل تلویزیون خود را که  روی برچسب پشت تلویزیون شما درج شده است پیدا کنید. سپس، با یک جستجوی در گوگل شما می توانید دفترچه راهنما را به صورت PDF دانلود کنید.

آنچه برای تمیز کردن صفحه تلویزیون خود نیاز دارید:

  • دستمال میکروفیبر یا پارچه نرم خشک
  • محلول تمیز کننده تلویزیون (نانو)
  • قوطی اسپری
چگونه صفحه تلویزیون خود را در 4 مرحله ساده تمیز کنید:

مرحله 1: تلویزیون خود را خاموش کنید.

قبل از هر گونه تمیز کردن، بهتر است تلویزیون را خاموش کنید. این به شما کمک می کند تا محل انباشته شدن گرد و غبار و کثیفی را تشخیص دهید و همچنین به تلویزیون شما فرصت خنک شدن می دهد.

(تمیز کردن صفحه نمایش گرم یا داغ سخت تر است.)

مرحله 2: با یک پارچه خشک پاک کنید.

با استفاده از یک پارچه نرم و بدون پرز، به آرامی با حرکات دایره ای روی صفحه نمایش خود را پاک کنید تا گرد و غبار، کثیفی یا پرزها را پاک کنید. اگر خیلی سخت مالش دهید، امکان داردکریستال های مایع داخل تلویزیون صفحه تخت خود را ناهم تراز کنید یا بسوزانید. به هیچ عنوان از دستمال کاغذی استفاده نکنید، به علت اینکه ممکن است صفحه نمایش شما را خراش دهد و بقایایی از خود به جای بگذارد.

مرحله 3: یک پارچه مرطوب را برای لکه های سخت تر امتحان کنید.

برای پاک کردن لکه‌های چربی پارچه‌ای مرطوب و بدون پرز را امتحان کنید. حتماً آب را مستقیماً روی پارچه تمیزکننده اسپری کنید نه روی صفحه تلویزیون و سپس با حرکات دایره ای ملایم پاک کنید.

مرحله 4: محلول نانو را امتحان کنید.

اگر به صفحه ی  تلویزیون شما  غذا پاشیده شد (این اتفاق می افتد!) از محلول تمیز کننده ی نانو صفحه نمایش استفاده کنید. آن را روی یک پارچه نرم اسپری کنید سپس به آرامی لکه را پاک کنید، سپس سطح را با یک پارچه میکروفیبر خشک، دوباره پاک کنید.

نظافت کنترل تلویزیون

برای تمیز کردن کنترل تلویزیون، ابتدا باتری ها را خارج کنید و درپوش را روی محفظه باتری را قرار دهید. کنترل را به آرامی روی یک سطح سخت، به صورتی که دکمه ها به سمت پایین باشند،  ضربه بزنید تا خرده‌ها یا کثیفی‌هایی که ممکن است در داخل کنترل قرار گرفته‌اند خارج شوند. سپس با استفاده از دستمال مرطوب هر دو طرف کنترل را تمیز کنید.