پرش لینک ها
تعمیر تلویزیون در اصفهان

چه تلویزیونی بخریم ؟

چه تلویزیونی بخریم ؟

امروزه تلویزیون ها از نظر کیفیت و امکانات پیشرفت چشمگیری داشته به همین دلیل باید از نظر کارشناسی جهت خرید به صرفه استفاده کرد.
مجموعه ادیب سرویس به طور کلی مطالبی را در اختیار شما قرار خواهد داد از قبیل :

  • سایز صفحه نمایش:

در خصوص سایز صفحه نمایش نمی­توان قانون کلی بیان کرد و می­تواند عوامل زیادی از جمله ترجیح شخصی، زاویه دید و یا حتی میزان بینایی بیننده  در تصمیم گیری دخیل باشد اما به طور کلی برخی دستور عمل ها بدین شرح است :

فاصله نشستن و اندازه تصویر که در مقاله در چه فاصله بنشینیم که اندازه تصویر مناسب باشد به طور مفصل بیان شد

  • وضوح صفحه نمایش:

یکی از نکات مهم در تهیه تلویزیون وضوح صفحه نمایش است که مربوط به رزولوشن واقعی و یا اصلی تلویزیون است .
رزولوشن اصلی به انواع HD – FULL HD- UHD تقسیم می شوند برای اطلاع بیشتر از تفاوت بین رزولوشن ها به مقاله انواع رزولوشن مراجعه نمایید.

  • HDR  یا دامنه دینامیکی بالا :

از جمله نکات مهم در راهنمایی خرید تلویزیون مناسب داشتن اطلاعات در خصوص دامنه دینامیکی بالا می باشد. درهنگامی که این قابلیت در تلویزیون به درستی کار گرفته باشد HDR درخشندگی، کنتراست ، رنگ تلویزیون را افزایش می دهد و باعث می گردد تصاویر بر روی صفحه نمایشگر بیشتر شبیه به زندگی واقعی باشند در واقع باعث می گردد برنامه مورد علاقه خود را با وضوح بیشتری ملاحظه فرمایید .

  • هوشمند یا SMART  بودن :

مورد دیگر در راهنمای خرید تلویزیون قابلیت هوشمند بودن سیستم عامل تلویزیون (اسمارت یا هوشمند) است. این تلویزیون ها که گاها به تلویزیون اینترنتی نیز گفته می شوند پل شما به دنیایی از محتوای آنلاین است که می توان از خود تلویزیون به آن دست یافت. این روزها بیشتر تلویزیون های هوشمند به شما امکان دسترسی به چندین سرویس ویدئویی از قبیل
You tube – Netflix sling tv – Hulu – Direct Tv now – Amazon Prime – Vudu و همچنین چند سرویس موسیقی از قبیل :
Pandora – Spotify نیز افزوده است

  • دستگاه های پخش کننده :

پخش کننده های رسانه ای برنامه محبوب برای تلویزیون هستند ، مثل پخش فیلم، موسیقی، بازی ها در صورتی که تلویزیون فاقد دسترسی به اینترنت باشد و یا به عبارت دیگر هوشمند نباشد.

اگر تلویزیون شما هوشمند باشد ممکن است در مقایسه با Stream Player که مجهز به ویژگی ها و سرویس های بیشتر است تلویزیون را پشتیبانی نکند.

  • زاویه دید :

با وجود پیشرفت های صورت گرفته بسیاری از تلویزیون ها هنوز دارای نقص های نسبتا قابل توجهی هستند و آن هم این است که زاویه دید محدودی دارند، این بدان معنی است که در زاویه روبه روی تلویزیون فقط تصویر دارای بهترین کیفیت را دارد. پیشنهاد می گردد در خرید تلویزیون در جهت های مختلف بررسی کنید. همان گونه که در مقاله تفاوت بین LED , LCD بیان شد در تلویزیون LED با تکنولوژی پنل IPS زاویه دید وسیع تری نسبت به LCD دارد.
در تلویزیون های QLED سامسونگ مدل Q80,Q90 دارای بیشترین زاویه دید را دارد.

  • راه­های ارتباطی  :

امروزه دستگاه های تلویزیون دارای درگاه های خروجی و ورودی به سیستم می باشد که برخی در کنار تلویزیون و در برخی در پشت تلویزیون واقع است درصورتیکه می خواهید تلویزیون خود را بر روی دیوار نصب کنید بهتر است درگاه ها در کنار تلویزیون واقع باشد.

انواع درگاه های ارتباطی :

HDMI : اکنون رایج ترین فناوری برای اتصال جعبه های کابل، پخش کننده Bluray ، پخش کننده های رسانه ای و کنسول های بازی در تلویزیون است.

ARC : در برخی دستگاه ها ورودی HDMI به نام ARC که مخفف Audio Return Channel یا بازگشت صدا است . این ورودی به شما این امکان را می دهد تا با استفاده از همان کابل صدای خروجی ازتلویزیون رابه کامپوننت مانند ساندبار متصل نمایید.

ورودی ویدئو یا کامپوننت/کامپوزیت: اکثر تلویزیون ها دارای ورودی های ویدئویی کامپوننت هستند که در برگیرنده کانکتورهای نوع RCA به رنگ قرمز، آبی، سبز می باشند.