خدمات پس از فروش تعهدي است كه شركت‌ها براي پاسخگويي به نياز مشتريان براي پشتيباني در يك دوره زماني خاص یا مادام العمر ارائه مي‌دهند.

نوع و میزان خدمات پس از فروش کاملا به محصول فروخته شده و کارخانه تولید کننده مرتبط است. هر چه کیفیت محصولات شرکتی بهتر باشد احتمالا خدمات پس از فروش بهتر ، منظم تر و منسجم تری خواهد داشت چرا که تولید کنندگان ضعیف احتمالا از ضعف و کیفیت پایین محصولات خود آگاهند و می دانند ارائه خدمات پس از فروش منسجم برای آنان ممکن یا به صرفه نیست.

تعریفی که ارائه کردیم بیشتر برای محصولات تولیدی معتبر است.

هدف از خدمات پس از فروش وفادارسازی مشتریان به برند است. اگر امروز دستگاه شما با مشکلی مواجه شود و از سوی نمایندگی آن خدمات خوبی دریافت کنید قطعا در آینده برای خرید سراغ شرکت های دیگر نخواهید رفت.

البته نیازی به تاکید نیست که خدمات پس از فروش تنها به تولید محدود نمی شود بلکه انواع خدمات را نیز شامل می شود مثل بانک‌ها، بیمه‌ها، بیمارستان‌ها، صنایع تولیدی ، حتی واحد های کوچک تر مثل تعمیرگاه ها و….

در حالت کلی خدمات پس از فروش می تواند شامل موارد متعددی باشد. مواردی چون نصب، راه‌اندازی، حمل کالا، سرویس در محل و هر آنچه که بعدها به عنوان نیازهای ثانوی مشتریان شناخته می‌شود مثل رفع عیب ، رفع خرابی و تعمیر و …

از سوی دیگر گارانتی های ناکافی و نامعتبر ، استفاده از قطعات بی کیفیت ، دریافت مبالغ سنگین برای تعمیر ات و نامناسب بودن خدمات نمایندگی‌ها و…. مشکلاتی هستند که مردم در زمینه خدمات پس از فروش با آن ها دست و پنجه نرم می کنند.

لذا انتخاب یک مرکز مجاز سرویس و خدمات پس از فروش می تواند از بروز تمام این مشکلات جلوگیری کند.

مدیریت ، پرسنل و کارشناسان ادیب سرویس همگی عزم خود را جزم کرده اند در این آزمون نزد شهروندان محترم سربلند بیرون آیند.

با مرکز خدمات پس از فروش ادیب سرویس همراه باشید…